Úvod > Spravodajstvo > Kultúra > Markíza a Jojka zaplatia tisíce eur, dostali pokuty za porušenie ochrany maloletých

Markíza a Jojka zaplatia tisíce eur, dostali pokuty za porušenie ochrany maloletých

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 13. septembra (WebNoviny.sk) - Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na svojom stredajšom zasadnutí pokuty. Jednu vo výške sedemtisíc eur dala vysielateľovi MAC TV, konkrétne programovej službe JOJ za porušenie ochrany maloletých.

Odporúčame:
Televízia Markíza prinesie na obrazovky slovenského Komisára Rexa

Dôvodom je, že 3. marca zhruba o 9:40 televízia odvysielala program Ako som prežil, ktorý bol označený ako nevhodný pre deti do 12 rokov napriek obsahu, ktorý podmieňuje jeho klasifikáciu ako nevhodného pre maloletých divákov do 15 rokov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa RVR Lucia Jelčová.

Odporúčame:
Rada pre vysielanie vyrubila pokuty pre RTVS a JOJ, najvyššia bola 10 tisíc eur

Sankciu sedemtisíc eur vyrubila RVR aj vysielateľovi MARKÍZA - SLOVAKIA, konkrétne programovej službe DAJTO tiež za porušenie ochrany maloletých.

Dôvodom je, že 5. februára zhruba o 8:31, 9:32, 10:03 a 10:25 a 19. februára zhruba o 5:58, 6:28, 6:59 a 9:32 televízia odvysielala program 112, ktorý bol označený ako nevhodný pre deti do 12 rokov napriek obsahu, ktorý podmieňuje ich klasifikáciu ako nevhodných pre maloletých divákov do 15 rokov.Viac k témam: RVR Rada pre vysielanie a retransmisiu, televízia JOJ, TV Markíza
Zdroj: Webnoviny.sk - Markíza a Jojka zaplatia tisíce eur, dostali pokuty za porušenie ochrany maloletých © SITA Všetky práva vyhradené.